[dr.tr] - YARDIM

 

Aşağıda Dr.tr Projesi ile ilgili olarak sık sorulan sorulara yer verilmiştir. Merak ettiğiniz diğer konular varsa info@doktornic.net adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.
 

  Dr.tr Projesi Nedir ?
  Neden Dr.tr alan adı ?
  Dr.tr alan adını kimler alabilir ?
  Hangi isimleri alabilirsiniz ?
  Gerekli evraklar nelerdir ?
  Neden DOKTORNİC.NET
  Gizlilik ve Güvenlik Şartları
  Ödemeler
  Web sitenizin oluşturulması
  E-Mail hesabınızın kurulumu
 
   
 
 
 
   
  Dr.tr Projesi Nedir ?
 
  Bilgi ve iletişim teknolojilerinin böylesine önem kazandığı günümüzde, Doktorların internet ortamının sağladığı avantajlardan uzak kalmaları düşünülemezdi.

Bu yaklaşımla Türk Tabipleri Birliği ve ODTÜ nün yürüttükleri çalışma sonucunda Doktorların
DR.TR uzantılı alan adı alabilmeleri, bu alan adları altında web sitesi açabilmeleri ve e-mail hesabı kullanabilmeleri için gerekli işlemler tamamlanarak [dr.tr] projesi başlatılmış oldu.

 
   

 
   
 
  Neden dr.tr alan adı ?
 
  İnternetin haberleşme, bilgi iletimi ve paylaşımı konularında sağladığı bütün avantajlar bir kenara bırakılsa bile bir Doktorun kartvizitinde yer alacak internet ve mail adresleri ile kazanacağı prestij yadsınamaz. Potansiyel hastalar özenle hazırlanmış web sitenize yapacağı bir ziyaret ile saygınlığınızı bir kat daha arttırabilirsiniz. Bunun yanında;

- Doktorluk Kariyerinizi, çalışmalarınızı ve büronuzu tanıtabilecek, arzu ettiğiniz tüm içeriği istediğiniz dillerde web siteniz üzerinden sunacaksınız.

- Web sitenizi yurt içi ve yurt dışında bulunan arama motorlarına kaydettirerek, internet üzerinden yapılan aramalarda erişilebilir bir Doktor olacaksınız.


- Kendi alan adınız altında profesyonel mail hesabı (POP3) kullanabileceksiniz.

 
   

 
   
 
  Dr.tr alan adını kimler alabilir ?
 
  DR.TR alan adı sadece Doktorluk meslek grubuna yönelik bir uygulamadır. Bu sebeple DR.TR uzantılı alan adını sadece Türk Tabipleri Birliği 'ne kayıtlı Doktorlara belirli prosedürlerin yerine getirilmesi sonucunda alabilirler.
Her Doktor mensubu olduğu Doktorluk bürosu veya doktorlar ortaklığının alan adı tahsisi alması yanında kendi adına da ayrıca alan adı başvurusu yapabilir.

 
   

 
   
 
  Hangi isimleri alabilirsiniz ?
 
 

Dr.tr alt alan adının tahsisi konusunda tek yetkili başvuru ve karar mercii Türk Tabipleri Birliği'dir. Doktorların alabilecekleri isimler TTB tarafından bazı kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar çerçevesinde Doktorların adları ve soyadları dikkate alınarak isim seçenekleri üretilmektedir.
Alan adlarının dağıtımı "önce gelen alır" prensibiyle yapılmaktadır. Oda Levhalarında kayıtlı Doktorlar kontrol edildiğinde aynı isim ve hatta soyadlı birçok Doktorun bulunduğu görülmektedir. Bu bakımdan almayı düşündüğünüz alan adı sizden önce aynı adı veya soyadını taşıyan bir başkası tarafından alınabilir. Alabileceğiniz isimler ise şöyledir:

 

ÖRNEK:

 

Adınız ve Soyadınızın: Mehmet KAYA olduğunu düşünürsek;

 

Başvurabileceğiniz Alan Adları:

www.mehmetkaya.dr.tr

www.mkaya.dr.tr

şeklinde olacaktır.

 

TTB tarafından belirlenen kuralları okumak için tıklayın.

   

 
   
 
  Gerekli evraklar nelerdir ?
 
  Bu alan adı sadece Doktorluk meslek grubuna özgü olması nedeniyle DR.TR'nin tahsis ve işleyis kuralları belirlenmesi Türk Tabipleri Birligi'ne verilmiştir.
DR.TR
alan adının tahsis edilebilmesi için bağlı bulunduğunuz Tabipler Odasının ve TTB'nin onayı gerekmektedir.
DOKTORNİC.NET bu bürokratik işlemleri sizin için mümkün olan en kolay hale getirmiştir. Alan adınızın tescili için gerekli evraklar başvurunuzdan sonra en geç iki iş günü içerisinde size ulaştırılacaktır.

 
   

 
   
 
  Neden DOKTORNİC.NET
 
  DOKTORNİC.NET bu proje kapsamında söz konusu bürokratik işlemlerin kolayca yürütülmesine olanak tanıyan bir çözüm sunmaktadır. İster sitemiz üzerinden online olarak ister telefonla başvurunuzu hızla sonuçlandırabileceksiniz.

DOKTORNİC.NET tarafından sunulan paket seçenekleri tam olarak anahtar teslim çözümlerdir. Belirtilen rakamlar dışında hiçbir extra maliyet çıkartılmaz. Belirtilen rakamlar senelik ücretler olduğundan aylık bazda düşünüldüğünde maliyeti yaklaşık 3 USD (veya seçtiğiniz pakete göre 8 USD) olduğu görülür. Bu rakamlar, küçük bir piyasa araştırması yapıldığında görülebileceği üzere neredeyse sadece hosting (barındırma) ücretleridir.

 
   

 
   
 
  Gizlilik ve Güvenlik Şartları
 
  Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.

Doktornic.Net kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

 
   

 
   
 
  Ödemeler
 
  Ödemelerinizi havale veya EFT ile yapabilirsiniz. Havale veya EFT için iletişim sayfamızda bulunan hesap numaralarını kullanabilirsiniz

 
   

 
   
 
  Web sitenizin oluşturulması
 
  Alan adınız onaylandıktan sonra sitenizi oluşturacak olan tasarımcı sizinle irtibata geçecek ve sizden sitede bulunmasını istediğiniz yazı ve resimleri talep edecektir. Tasarımcı size örnek siteler sunarak sizin beğeninizi, sayfa ve renk tercihlerinizi öğrenecek daha sonra da sitenizin taslak halini sizin onayınıza sunacaktır. Oluşturulan bu taslak üzerinde arzu ettiğiniz değişiklikler için tasarımcıyı yönlendirebilirsiniz. Sonuç olarak istediğiniz görünüm oluştuğunda siteniz yayınlanmaya başlayacaktır.

Sitenizin içeriğinde daha sonra yapmak isteyeceğiniz değişiklikler için ayrıca ücret alınmayacaktır. DOKTORNİC.NET üyelerine ait web siteleri için sınırsız içerik güncelleme hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.

 
   

 
   
 
  E-Mail hesabınızın kurulumu
 
  Alan adınız onaylandıktan sonra arzu ettiğiniz e-mail hesapları açılacak ve şifreleriniz size ulaştırılacaktır. Mail Hesaplarınızın bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı görmek için tıklayın.

 
 
 

 

 

 

 Copyright ©2005, Turkbim Bilişim ve İletişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.